НОВИНИ ТА ПОДІЇ

Виставка для розучування скоромовок – "Розвиваємо техніку мовлення"

21-02-2018 У День рідної мови запрошуємо скористатися веселою виставкою у читальному залі для розучування скоромовок. Чому веселою? Тому що намагання вимовити швидко і без зупинок фрази з важковимовних слів призводять до кумедних помилок, і це дуже весело!

Скоромовки — не тільки дитяча забавка, це чудовий засіб поліпшення дикції у дітей і дорослих. Є такі поради: "Скоромовку спочатку треба вимовляти дуже повільно, перебільшено чітко. Після довгого та багаторазового повторення одних і тих же слів скоромовки мовний апарат стає настільки вправним, що привчається виконувати ту ж роботу в дуже швидкому темпі. Важливо навчитися вимовляти скоромовку чітко, швидко, з різними інтонаціями (з подивом, роздумом, захопленням тощо), вимовляти пошепки, але з чіткою артикуляцією приголосних при сильному видиху на голосних і при розімкнутих зв'язках.

Усі звуки в скоромовці артикулювати, а не вимовляти надривним звуком, який лише травмує горло. Необхідно подолати всі важкі звукосполучення. Важливо вимовляти складне слово в скоромовці по складах, нехай і в повільному темпі, але вимовляти без будь-яких ускладнень, осічок, застережень. Треба промовляти кожну скоромовку спочатку беззвучно, але артикулюючи, потім переходити на шепіт, і лише потім — вголос, спочатку в повільному темпі, а далі — у швидкому, пам'ятаючи про чіткість вимови скоромовки".

Тож давайте вдосконалювати техніку мовлення разом!

Виставка діятиме до 1 березня.