НОВИНИ ТА ПОДІЇ

Прочитав Миколу Сома – отримав «миколайчика»

21-12-2017 У день Святого Миколая у бібліотеці проходила акція «Прочитай Миколу Сома – отримай «миколайчика». Мета акції – привернути увагу користувачів до творчості відомого поета-шестидесятника, який останні 10 років свого життя працював у Публічній бібліотеці імені Лесі Українки, очолював міський Клуб бібліотекарів.

Микола Данилович Сом народився 5 січня 1935 року в селі Требухів Броварського району Київської області в родині сільського коваля. Навчався в Требухівській школі та на факультеті журналістики Київського університету імені Т. Г. Шевченка. Потому працював у редакціях газет "Нафтовик Борислава", "Вечірній Київ", "Друг читача", "Слово просвіти", в журналі "Ранок", в "Укрконцерті", у видавництві "Музична Україна", в кабінеті молодого автора Спілки письменників України. Вчителював у рідному селі та в київських школах, працював у нашій бібліотеці.

Микола Сом – автор поетичних книг: "Йду на побачення", "Хроніка воєнного дитинства", "Присвяти і послання", "Сто епітафій", книжок прози "З матір'ю на самоті" та "Як я Сталіна хоронив", а також відомих ліричних пісень.

Нашою бібліотекою створено відеоролик, присвячений пам’яті поета і нашого незабутнього колеги, віртуальну виставку матеріалів про його життя і творчість.