Волынскій, А.Л. Леонардо-да-Винчи / А.Л. Волынскій. – Кіевъ : Тип. С.В. Кульженко, 1909. – 500 с. : ил.

Posted in В

 Яким Львович Волинський - (1861-1926), літературний та театральний критик, історик і теоретик мистецтва.

 Інтерес до творчості Леонардо да Вінчі прокинувся у А. Волинського під час спільної з Д.С.Мережковським поїздки по Італії навесні 1896 р

 Для дослідника важливо, перш за все, розуміння досліджуваної епохи, думок і почуттів особистості. У творі про Леонардо А. Волинський прагне очистити свідоцтва про життя цього італійського майстра від пізніших нашарувань, використовуючи джерела, що вийшли з під пера або самого художника, або близьких до нього за часом біографів. Вивчаючи час і особистість Леонардо да Вінчі, А. Волинський використовував принцип пізнання минулого шляхом психологічного та літературно-критичного дослідження живої сучасності.

Автор досліджував Італію місто за містом, село за селом, щоб зрозуміти, який вплив чинили зовнішні обставини на розумовий і духовний розвиток титану Відродження. Книга «Леонардо да Вінчі» отримала високу оцінку російських і зарубіжних мистецтвознавців: в 1908 р А. Волинський був обраний почесним громадянином Мілана, а його ім'я присвоєно кімнаті в бібліотеці Леонардо, куди А. Волинський передав свою колекцію матеріалів про художника.

Файл для завантаження