Шамурина, З. Киев / З. Шамурина. – М. : Изданіе Т-ва Образованіе, 1912. – 83 с. : ил. – (Культурныя сокровища Россіи; вып. 2).

Posted in Ш

Ця книга присвячена Києву, найдавнішому місту на території Східної Європи. У ньому збереглися дивовижні приклади як світської міської архітектури, так і церковно-монастирських ансамблів, які ілюструють різні епохи і стилі в східнослов'янської та російській архітектурі з XII по XIX ст. Архітектурні та історичні пам'ятки розглядаються як комплекс образотворчих прийомів і технік: крім власне архітектурних форм, вивчається мистецтво оформлення інтер'єрів - дрібна пластика, монументальний живопис, мистецтво.

Представлені практично всі видатні і багато маловідомі пам'ятники зодчества, серед яких: Софійський собор з площею, Михайлівський монастир, Богоявленська церква Братського монастиря, Києво-Печерська лавра, Військово-Микільський, Андріївський, Володимирський собори, Імператорський палац XVIII ст. та ін. Описується історія їх будівництва, представлені знімки фасадів та інтер'єрів, останні найбільш цінні, так як багато хто з інтер'єрів не збереглися до наших днів або були значно зруйновані. Розповідається про розвиток української культури і про видавничу діяльність Києво-Печерської лаври.

Файл для завантаження