Грінченко, Б. Твори / Б. Грінченко . – [К.] : Кооперативне видавництво «Рух», [1930]. – Т. 10, кн. 2 : Поезії.

Posted in Г

До книги ввійшли поезії зі збірок: Хвилини; На селі; Щоденні турботи; У недузі; Зернятка; Переклади; Північне море; Філантроп; Не передруковані вірші; Недруковані вірші - розкривають духовний світ особистості, настрої й переживання ліричного героя, підпорядковані картинам природи як найближчого для поета джерела натхнення й душевної рівноваги.

Файл для завантаження

Грінченко, Б. Твори / Б. Грінченко ; ред. М. Грінченкової. – [К.] : Кооперативне видавництво «Рух», [1927]. – Т. 8 : Драматичні твори. – 282, [2] с. – Зміст: Серед бурі; На громадській роботі; На новий шлях; Миротворці.

Posted in Г

У своїх п’єсах Б. Грінченко досліджує дилему екзистенційного вибору, котра поставала перед героєм, що опиняється в чужому національному середовищі. Письменник  пробує по-новому підійти до розв’язання головними героями своїх, часто дисгармонійних, душевних прагнень і проблем, пов’язаних із іншими людьми, суспільством. В центрі уваги автора - нова особистість.

Файл для завантаження

Грінченко, Б. Твори / Б. Грінченко ; ред. М. Грінченкової. – [К.] : Кооперативне видавництво «Рух», [1927]. – Т. 7 : Даматичні твори. – 215, [1] с. – Зміст : Нахмарило; Степовий гість; Ясні зорі.

Posted in Г

У творах, що увійшли до сьомого тому автор особливу увагу приділяв двом тематичним пластам - історичному та сучасному. П'єси "Ясні зорі" (1897), "Степовий гість" звернені до подій минулого, але своєю проблематикою спроектовані на письменникову добу. У драмі "Ясні зорі" реалізовано відомий сюжет про дівку-бранку Марусю Богуславку, що "потурчилась, побусурманилась для розкоші турецької, для лакомства нещасного". Тобто, однією з центральних є проблема національного поневолення, що в кожному з персонажів твору по-своєму репрезентується. У п'єсі"Нахмарило" письменник простежує, як герой, інтелегент, учитель Тарас Вільхівський успішно долає всілякі перешкоди як в особистому  плані так і на громадській ниві.

Файл для завантаження

 

Грінченко, Б. Твори/ Б. Грінченко. – [К.]: Кооперативне видавництво «Рух», [1927?]. – Т. 6 : Під тихими вербами : повість. – 301, [1] с.

Posted in Г

«Під тихими вербами» – друга частина дилогії, продовження повісті «Серед темної ночі». Тут так само гостро звучить проблема соціальної несправедливості, але твір має символічне закінчення, яке втілює надію на світле майбутнє. Незважаючи на драматичність долі головних персонажів у цьому складному і жорсткому світі, автор підводить читача до усвідомлення важливості в житті людини справедливості й краси, які єднають серця, просвітлюють душу, без чого не можна з упевненістю дивитися в майбутнє і бути щасливим. І під тихими вербами вірної любові чи краси товариських взаємин проростає зло неуцтва, темряви й забобонності, примножене громадянською та економічною безправністю селянина, владою грошей.

Файл для завантаження